Manpet Super 20w-50 Cf – 1Lt -Benzinli/Dizel Motor Yağı

Stok kodu: NSMY0072
 • Garanti Süresi:
 • İade Süresi:
 • Kargo Ücreti:
 • Kargo Süresi:
 • 12 Ay
 • 14 Gün
 • 750₺ Üzeri Ücretsiz
 • 1-2 Gün

133,03

Stokta

Sepetinize 750,00'lik Daha Ürün Ekleyin Kargo Ücreti Ödemeyin!

Manpet Super 20w-50 Cf – 1Lt -Benzinli/Dizel Motor Yağı

Manpet Super 20w-50 Cf – 1Lt -Benzinli/Dizel Motor Yağı

Motor Yağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Madeni yağ ve makine yağı, ham petrolden elde edilen yağlardır. Bu yağlar, motorların çalışma şartlarına uyumlu değildir. Madeni yağ içerisine karıştırılan ek katkı maddeleri ile motor yağlarından istenilen özellikler elde edilir.

Bu özellikler:
1- Motor yağının, düşük sıcaklıklara maruz kaldığında kalınlaşmasını engelleyerek motorun kolay çalışmasını sağlaması
2- Motor yağının, yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında dahi yağlama yetisini kaybetmemesini sağlaması. Bu sayede segman, subap, piston ve benzeri, yüksek sıcaklıkta çalışan parçaları saran artık maddeler minimuma iner.
3- Çalışma esnasında oluşan su, kül, karbon ve benzeri kimyasalların, yağa karışarak asit oluşmasını önler; motor ve parçaların ömrünü uzatır
4- Yağlamanın kalitesini yükseltmek adına motor yağının köpürmesine engel olur.
Motor Yağının Görevleri:
1- Sürtünmeyi minimuma çeker. Sürtünmeden dolayı yaşanan aşınma ve sıcaklık azalır.
2- Motor kompresyonunu yüksek tutar. Segmanların silindir yüzeyinden sıyırdığı yağ, segman ile yuvası arasına dolarak

kompresyon kaçağına karşı sıvı conta gibi görev yapar. Kompresyonun, piston, segman, silindir arasından kartere kaçmasını en aza indirir.

3- Motor ve parçaların soğumasını sağlar. Katerde bulunan yağ, motor parçalarından daha düşük ısıdadır. Yağlama sırasında parçaların ısısını kartere getirerek, parçaların soğumasına yardımcı olur.
4- Motor ve parçalarını temizlemeye yardımcı olur. Motor yağı, parçalar üzerindeki aşınmanın ortaya çıkarttığı talaş ve kurumları kartere getirir. Bu sayede motor ve parçalar sürekli olarak temiz kalır.
Motor Yağların Görevleri
1- Sürtünme ve aşınmayı minimuma indirirler.
2- Parçaların soğumasına yardımcı olurlar.
3- Motor ve parçalarda sızdırmazlık sağlarlar.
4- Tortu ve kir oluşumunu azaltırlar.
Aşınma
Aşınma, bariz bir şekilde krank yatakları, silindirler, segmanlar, pistonlar, piston kolu yatakları, kam mili ve bileşenlerinde görülmektedir. Aşınmanın ana sebepleri sert parçacıkların çizilmesi (abrasiyon), metal parçaların birbirine temas etmesi (friction) ve asidik maddelerin oluşturduğu tahribattır (corrosion). Hava filtresinden sızan toz ve kir, aşınma ürünü metal parçacıklar ile yağda erimeyen oksidasyon ürünleri gibi ürünler sürtünen yüzeyler arasına girerek aşınmaya neden olacaklardır.
Motor içerisinde sürekli olarak devinim gösteren motor yağı; toz, pislik ve kiri yağ filtresine taşıyarak temizlemektedir.
Soğutma
Motor ve bileşenlerinin, yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında deforme olmamaları için soğutulması gerekmektedir. Soğutma işleminin en önemli adımı soğutma sistemi olsa da, motor yağı ve yağlama sistemi, sıcaklığı absorbe etmesi bakımından soğutmaya destek olmaktadır.
Sızdırmazlık
Motor yağı; segman, piston ve silindir arasındaki boşlukları doldurarak yanma odasından kartere gaz kaçağına mani olur ve motorun daha verimli çalışmasını sağlar. Kaliteli motor yağı, segmanın rahat hareketini engelleyecek depozit ve tortuların oluşumunu engelleyecektir.
Kirlenme Ve Tortu
Motorun çalıştığı zamanlarda yüksek ısı, yanma, aşınma, toz, rutubet ve benzeri sebeplerle kirlenme ve tortu oluşumu yaşanmaktadır. Kaliteli Motor Yağının ek görevlerinden biri, motordaki kirlenmeyi ve birikinti oluşumunu kontrol altında tutmak ve motorun ömrünü uzatmaktır.
Hammadde ve yedek parça tedariği konusunda uzman ekibi ve kaliteli ürünleri ile Nitroper / Nitrosatış, incelemekte olduğunuz Manpet Super 20w-50 Cf – 1Lt -Benzinli/Dizel Motor Yağı ve diğer tüm ürünlerde 2 yıl / 24 ay garanti süresi ile karşınızda! Manpet Super 20w-50 Cf – 1Lt -Benzinli/Dizel Motor Yağı ürünü, dayanıklılık bakımından test edilip onaylanmış bir ürün olmakla birlikte, satış sonrası işlemler ve müşteri desteği konusunda Nitroper / Nitrosatış güvencesi kapsamındadır.Satış kanallarımızdan satın almış olduğunuz tüm ürünlerimiz, kullanılmadığı taktirde 14(ondört) iş günü içerisinde iade edilebilir. Tüm ürünlerimizde, Türkiye’nin her il ve ilçesine kargo ile gönderim imkanımız vardır. Satış sonrası işlemler, sorularınız ve teknik destek ihtiyaçlarınız için Nitroper / Nitrosatış olarak daima yanınızdayız!

 • 200 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo!
 • Tüm ürünlerimiz yeni, kullanılmamış ve faturalıdır.
 • Hafta içi ; 16:00’dan önce verilen siparişleriniz özel bir durum oluşmadığı sürece aynı gün kargoya verilmektedir.
 • Cumartesi günü 12:30’a kadar verdiğiniz siparişler özel bir durum oluşmadığı sürece aynı gün kargoya verilmektedir.
 • Sisteme girdiğiniz tüm bilgilerin doğruluğundan lütfen emin olun. Pazar yerlerinden aldığımız bilgiler üzerinde herhangi bir oynama, düzeltme, değiştirme veya silme yetkisine sahip değiliz. Bu sebeple sonradan adres değiştirme , telefon numarası ekleme veya fatura bilgisi değiştirme gibi işlemleri yapamıyoruz.
 • Tamamen sizin girdiğiniz veriler birebir tarafımıza yansıtılmaktadır. Bu konuda kayıtlı adreslerinizi ve sipariş vereceğiniz esnada yazdığınız adreslerinizi çok çok iyi kontrol etmenizi rica ederiz.
 • Siparişleriniz özenle hazırlanmakta ve paketlenmektedir.
 • Toplu siparişleriniz taşıma ve kargolama esnasında problem yaratmayacak şekilde birleştirilebilir veya ağırlığı bir kişinin taşıyacağı yükün üstünde olan (30 Kg + ) ürünleriniz duruma göre iki veya daha fazla paket yapılarak gönderilmektedir.
 • Faturanız E-Posta adresinize elektronik olarak iletilecektir. Ayrınca kağıt fatura gönderilmeyecektir.
 • “Mağazaya Soru Sor” bölümünden dilediğiniz, aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. En geç 15 dakika içinde cevaplıyoruz

Farklı ihtiyaçlarınız için için Websitemizi veya N11, Trendyol ve Gittidiyor mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Gönderim & Kargo

Kargo Süreçleri

Siparişleriniz ödeme onayı alındıktan sonra aynı gün hazırlanma sürecine girer. Detaylı bilgi için bize 0 507 463 51 50 telefon numaramıza WhatsApp üzerinden veya eticaret@nitrosatis.com mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hafta içi 16:00‘a kadar, Cumartesi 10:30′a kadar ödemesi alınmış (havale/eft ödemeli siparişler için onayı alınmış) siparişlerin üretim süreci başlar. Ürünlerin ortalama üretim süreleri her ürünün kendi sayfasında belirtilmiştir. Belirtilen üretim süresi, siparişinizin üretiminin en geç ne zaman tamamlanacağını belirtir. Belirtilen süre ürünün size ulaşacağı süre değildir.

Üretimi tamamlanan ürünler kargo, siparişinizin desi miktarı ve adres bilgileriniz göz önünde bulundurularak Yurtiçi Kargo firmalarına teslim edilir. Kargoya teslim edilmesinden itibaren adresinize teslimatı kargo firmasının inisiyatifinde olup il ve ilçe merkezlerine 24-96 saat içerisinde ulaştırmaktadırlar. Bazı bölgeler kargo firması tarafından “MOBİL” bölge olarak değerlendirilip haftanın belli günlerinde teslimat yapmaktadırlar. Bu bölgelerden verilen siparişler için 24-96 saatlik süreç geçerli değildir.

Depo & Tedarik Süreçleri

Nitroper Petrol Ürünleri Ltd. Şti‘nin Konya genelinde 6 ayrı ürün tedarik deposu bulunmaktadır. Nitrosatış, websitesinde yer alan bazı kategoriler doğrudan tedarikçi (üretici ve/veya distribütör) firmaların deposunda bulunmaktadır.

Neden ofis veya depomuzdan ürün vermiyoruz?

Nitroper Petrol Ürünleri Ltd. Şti. markası olan nitrosatis.com bir çok anlaşmalı tedarikçi ile çalışmakta; Konya genelinde 6 ayrı depodan sevkiyat gerçekleştirmektedir. Ürünlerimiz, bulundukları depodan müşterilerimize direkt olarak gönderilmektedir. Bu nedenle ürünlerimizin merkez ofisimizden veya depomuzdan teslim edilmesi mümkün değildir.

Nitrosatış E-Ticaret sitesi yalnızca internet üzerinden satış yapmakta ve kargo yolu ile ürünleri müşterilerine teslim etmektedir.